După faza grupelor traseul va arăta astfel (am căutat o schema în care o persoană are cât mai multe variante teoretice de a juca cu oponenţi din mai multe grupe):

  • optimi:
    • Adrian Vasile vs Valentin Marinescu (prin abandon)
    • Radu Ionescu vs Gabriel Tatuta (Rezultat: 6-7, 6-7)
    • Tiberiu Lupu vs Adrian Apostol (Rezultat: 6-2, 6-2, 6-4)
    • Valeriu Ciorgan vs Serban Grigorescu (prin abandon)
    • Daniel Tiganila vs Lucian Despoiu (Rezultat: 6-4, 6-4)
    • Serban Jinga vs Mihai Petroff (Rezultat: 0-6, 0-6, 1-6)
    • Catalin Teoharie vs Martin Diauw -> (Rezultat: 6-1, 6-0)
    • Stefan Stroe vs Gheorghita Ferent -> (Rezultat: 7-6, 6-2)
  • sferturi:
    • Valentin Marinescu vs Daniel Tiganila (1-6, 3-6)
    • Gabriel Tatuta vs Stefan Stroe -> S2, (Sambata 29.09, Tei, Terenul 2, 16:00)
    • Tiberiu Lupu vs Mihai Petroff -> S3, (Sambata 29.09, Tenis Class Lia Manoliu, 17:00)
    • Serban Grigorescu vs Catalin Teoharie (1-6, 0-6)
  • semifinale:
    • Daniel Tiganila vs S3 -> F1
    • S2 vs Catalin Teoharie -> F2
  • finala mica
  • finala (F1 vs F2)

Grupele extrase sunt:

Grupa A P(M/Sc/Sp/Gc/Gp)
1. Adrian Vasile 4p (4/9/1/58/8)
2. Radu Ionescu 3p (4/8/5/59/53)

3. Ovidiu Nica 1p (3/6/6/51/36)
4. Sorin Păun 0p (2/1/3/22/16)
5. Ionuţ Tarcea 0p (3/0/9/6/54)

Meciuri:
– Ovidiu Nica vs Ionut Tarcea, joi 16.08, ora 20, Terenul din Prelungirea Ghencea (rezultat: 6-0,6-1,6-2)
– Radu Ionescu vs Ovidiu Nica (rezultat: 7-6,7-6,1-6,4-6,6-4)
– Radu Ionescu vs Ionut Tarcea (rezultat: 6-2,6-1,6-0)
– Radu Ionescu vs Sorin Paun (rezultat: 6-1,3-6,6-3)
– Adrian Vasile vs Ionut Tarcea (rezultat: 6-1,6-0,6-0)
– Adrian Vasile vs Ovidiu Nica (rezultat: 6-0,4-6,6-1)
– Adrian Vasile vs Sorin Paun (rezultat: 0-6, 1-6)

Grupa B P(M/Sc/Sp/Gc/Gp)
1. Gabriel Tătuţă 3p (4/9/2/58/18)
2. Valentin Marinescu 2p (3/4/2/29/21)

3. Eduard Crăciun 2p (3/4/3/25/23)
4. Cristofor Iosub 0p (1/0/3/4/18)
5. Bogdan Barbu 0p (3/0/7/6/42)


Meciuri:
– Craciun Eduard vs Bogdan Barbu, luni 13.08 (Rezultat 6-0, 6-0)
– Vali Marinescu vs Bogdan Barbu, marti 14.08, Complex Tei de la 20:00 (Rezultat: 6-3, 6-2)
– Vali Marinescu vs Eduard Craciun, vineri, 17.08, Complex Sportul Studentesc de la 19:00 (Rezultat: 2-6, 3-6)
– Gabi Tatuta vs Eduard Craciun, duminica 19.08, (Rezultat: 6-0, 6-1, 6-0)
– Gabi Tatuta vs Cristofor Iosub, vineri, 24.08, Tenis Class, 21:30, (Rezultat: 6-0, 6-0, 6-4)
– Gabi Tatuta vs Bogdan Barbu, joi 30.08, Complex Tei, ora 22:00, (Rezultat: 6-0, 6-0, 6-1)
– Vali Marinescu vs Gabi Tatuta (Rezultat: 6-4, 6-0 prin abandon)

Grupa C P(M/Sc/Sp/Gc/Gp)
1. Tiberiu Lupu 2p (2/4/0/24/7)
2. Valeriu Ciorgan 1p (3/2/4/21/24)

3. Daniel Ene 1p (1/2/0/12/4)
4. Marius Opriş 0p (1/0/2/2/12)
5. Gabriela Urse 0p (1/0/2/0/12)


Meciuri:
– Tiberiu Lupu vs Valeriu Ciorgan(rezultat: 6-1,6-4)
– Daniel Ene vs Valeriu Ciorgan (rezultat: 6-3,6-1)
– Gabriela Urse vs Valeriu Ciorgan (rezultat: 0-6,0-6)
– Tiberiu Lupu vs Marius Opris (Rezultat: 6-2,6-0)

Grupa D P(M/Sc/Sp/Gc/Gp)
1. George Serban Grigorescu 4p (4/12/1/76/20)
2. Adrian Apostol 3p (4/9/6/72/63)

3. Mihail Muşat 1p (3/6/6/56/55)
4. Claudiu Gologan 1p (3/3/6/28/42)
5. Mircea Scărlătescu 0p (4/1/12/24/76)


Meciuri:
– Mircea Scarlatescu vs Adrian Apostol, miercuri 8.08, ora 18.00, pe terenul din Ghencea (rezultat: 2-6,6-4,2-6,2-6)
– Claudiu Gologan vs Adrian Apostol, luni, 13.08, ora 20.30, pe terenul din Ghencea (rezultat: 4-6, 1-6, 3-6)
– Mircea Scarlatescu vs Claudiu Gologan, marti 14.08, 20.00, pe terenul din Ghencea (rezultat: 3-6, 0-6, 3-6)
– Adrian Apostol vs George Grigorescu, marti 14.08, 20.30, pe terenul din Ghencea (rezultat: 2-6, 0-6, 2-6)
– Mircea Scarlatescu vs Serban Grigorescu, miercuri 15.08, ora 20:00, pe terenurile clubului Steaua (rezultat: 2-6,0-6,1-6)
– Claudiu Gologan vs Serban Grigorescu, joi 16.08, ora 20:00, pe terenul din Ghencea (Rezultat: 1-6,0-6,1-6)
– Mihail Musat vs Mircea Scarlatescu, marti 21.08, Virgolici (rezultat: 6-1, 6-4, 6-0)
– Mihail Musat vs Adrian Apostol, miercuri, 22.08, de la 20.30, pe terenul din Agronomie (rezultat: 6 – 3; 3 – 6; 6 – 4; 6 – 7; 6- 8 )
– Serban Grigorescu vs Mihail Musat, miercuri, 28.08 (rezultat: 6-2, 4-6, 6-0, 6-3)

Grupa E P(M/Sc/Sp/Gc/Gp)
1. Daniel Ţigănilă 3p (3/8/0/48/13)
2. Serban Jingă 1p (2/3/3/23/19) – are abandon la Marian si Daniel

3. Marian Şeitan 1p (2/3/3/25/28)
4. Arald Teoharie 1p (4/3/7/33/54)
5. Sorin Doru 1p (3/2/5/20/35) – are abandon la Marian

Meciuri:
– Arald Teoharie vs Daniel Tiganila, joi 9.08, Tenis Class Lia Manoliu, ora 20 (rezultat 2-6,2-6,2-6)
– Arald Teoharie vs Sorin Doru, Tenis Class Lia Manoliu, duminica 12.08, ora 10 (rezultat: 6-3, 6-3)
– Daniel Tiganila vs Sorin Doru, joi 16.08, Tenis Class, ora 20 (rezultat: 6-0, 6-0)
– Arald Teoharie vs Marian Seitan, joi 16.08, Tenis Club Pescariu, ora 21 (rezultat: 2-6, 4-6, 4-6)
– Arald Teoharie vs Serban Jinga, vineri 17.08, Tenis Class Lia Manoliu, ora 21 (rezultat: 6-0,2-6,3-6)
– Daniel Tiganila vs Marian Seitan, Pescariu, sambata 18.08, ora 20:00 (rezultat: 6-2,6-1,6-4)
– Serban Jinga vs Sorin Doru, Tenis Tei, sambata 18.08, ora 9:00 (rezultat: 6-2, 2-6, 3-6)

Grupa F P(M/Sc/Sp/Gc/Gp)
1. Mihai Petroff – 4p (4/11/0/66/8)
2. Lucian Despoiu – 3p (4/6/3/46/20)

3. Laurenţiu Ciuhan – 2p (4/4/3/27/30)
4. Cătălin Trandafir – 0p (3/0/6/6/36)
5. Alexandru Bordei – 0p (3/0/7/8/43)


Meciuri:
– Lucian Despoiu vs Mihai Petroff, Tenis Class, marti 7.08.2007, ora 20:00 (rezultat: 2-6,1-6,2-6)
– Mihai Petroff vs Laurentiu Ciuhan, Tenis Class, miercuri 8.08, ora 18:00 (rezultat: 6-2,6-0,6-0)
– Alexandru Bordei vs Mihai Petroff, Tenis Club Pescariu, joi 9 august, ora 21:00 (rezultat: 0-6,0-6,1-6)
– Lucian Despoiu vs Alexandru Bordei, Tenis Club Pescariu, luni 13 august, ora 21:00(rezultat 6-0, 6-0)
– Laurentiu Ciuhan vs Catalin Trandafir, Tei, joi 16 august, ora 21:00 (rezultat 6-4, 6-1)
– Lucian Despoiu vs Catalin Trandafir, Vineri 17 august, ora 21:00, Pescariu (rezultat: 6-0,6-0)
– Lucian Despoiu vs Laurentiu Ciuhan, Sambata 18 august (rezultat: 6-2, 6-0)
– Laurentiu Ciuhan vs Alexandru Bordei, Sambata 18 august (rezultat: 6-2, 7-5)
– Mihai Petroff vs Catalin Trandafir, Tenis Class, Joi 23 august, ora 22 (rezultat: 6-0, 6-1)

Grupa G P(M/Sc/Sp/Gc/Gp)
1. Cătălin Teoharie 4p (4/10/0/60/14)
2. Ştefan Stroe 2p (3/5/3/39/10)
3. Adrian Alexandrescu 1p (3/4/6/27/40)
4. Cristina Anuţei 1p (2/2/3/20/20)
5. Cristina Rădulescu 0p (3/0/9/1/54)


Meciuri:
– Cristina Anutei vs Adrian Alexandrescu, Agronomie, joi 9.08, ora 21 (rezultat: 4-6,6-1,6-1)
– Cristina Anutei vs Catalin Teoharie, Tei, duminica 12.08, ora 19 (rezultat: 1-6,3-6)
– Cristina Radulescu vs Adrian Alexandrescu, Tenis Virgolici, luni 13.08, ora 21 (rezultat: 0-6, 0-6, 0-6)
– Stefan Stroe vs Cristina Radulescu, Tenis Tei, joi 16.08, ora 20:00 (rezultat: 6-0, 6-0, 6-0)
– Catalin Teoharie vs Stefan Stroe, Tei, sambata 18 august, ora 19:00 (rezultat: 6-2, 6-4, 6-3)
– Catalin Teoharie vs Cristina Radulescu, Iolanda Balas, luni 20.08, ora 22:00 (rezultat: 6-0, 6-1, 6-0)
– Catalin Teoharie vs Adrian Alexandrescu, Tenis Class Lia Manoliu, joi 30.08, ora 21:00 (rezultat: 6-0, 6-0)
– Adrian Alexandrescu vs Stefan Stroe, Tenis Class Lia Manoliu, miercuri 5.09, ora 21:00 (rezultat: 1-6, 0-6)

Grupa H P(M/Sc/Sp/Gc/Gp)
1. Gheorghiţă Ferent 4p (4/10/0/60/22)
2. Martin Diauw 2p (4/5/4/43/35)

3. Bogdan Nitu 2p (4/6/6/53/49)
4. Cezar Neaga 2p (4/4/6/44/43)
5. Dan Gâtman 0p (3/0/7/0/46)


Meciuri:
– Gheorghita Ferent vs Cezar Neaga, miercuri 22.08(rezultat: 6-2,7-5,6-2)
– Gheorghita Ferent vs Martin Diauw, joi 23.08, Agronomie, ora 19:30 (rezultat: 6-1, 6-3)
– Martin Diauw vs Cezar Neaga, vineri 31.08, Agronomie, ora 20:00 (rezultat: 6-3, 6-4)
– Gheorghita Ferent vs Bogdan Nitu (Rezultat: 6-1, 6-2, 7-5)
– Gheorghita Ferent vs Dan Gatman (Rezultat: 6-0, 6-0)
– Cezar Neaga vs Dan Gatman (Rezultat: 6-0, 6-0 prin abandon)
– Cezar Neaga vs Bogdan Nitu (Rezultat: 4-6,6-3,6-4)
– Bogdan Nitu vs Dan Gatman (Rezultat: 6-0,6-0,6-0)
– Bogdan Nitu vs Martin Diauw (Rezultat: 7-6,1-6,6-3)
– Martin Diauw vs Dan Gatman (Rezultat: 6-1,6-1)

Rezerve:
Epuizate, am avut 3 retrageri: Gelu, Sorina Badoi, Alina Tanase

Propuneri de terenuri (daca mai are altcineva propuneri…):

  • Prelungirea Ghencea, 18 RON/ h în nocturnă (terenurile de calitate medie, sunt gândăcei mulţi seara, destul de izolat şi greu de găsit dacă nu ştii exact, dar una peste alta îşi merită banii)
  • Stadionul Lia Manoliu, Tenis Class, 36 RON/ h în nocturnă (terenuri foarte bune, însă nu e foarte intim, sunt 3 terenuri unul lângă altul şi încă unul izolat)
  • Stadionul Lia Manoliu, Virgolici, 35 RON/ h în nocturnă (terenuri bune, unul total izolat, destul de aglomerat de obicei)
  • Lângă clădirea Vodafone pe Bd. Vasile Milea – tel 0744601472
  • In complexul Iolanda Balas, pe sintetic, 25 RON/ora nocturna – se mai intampla sa mai sara rareori mingea aiurea – tel. 0724 466 504
  • In complexul Iolanda Balas, pe zgura, 35 RON/ora nocturna – 0720 464 853
  • In Agronomie, 37.5 RON/ h, Gabi Muntean – 0722 384 304
  • .

    [poll=2]

    [poll=3]

    Regulament

    • 40 participanţi, organizaţi în grupe de câte 5
    • Primii 2 clasaţi din fiecare grupă se califică mai departe
    • După faza grupelor se joacă în sistemul locul 1 din grupa A cu locul 2 din grupa B şi locul 2 din grupa A cu locul 1 din grupa B. Dacă există grupe cu 3 calificaţi, ocupantul locului 3 joacă cu primul clasat din grupa pereche iar poziţiile 2 joacă între ele. Grupele cu 3 calificaţi sunt automat perechi, realocarea celorlalte perechi făcându-se în sistemul următoarea în ordine alfabetică. Implicit perechile de grupe sunt A cu B, C cu D, E cu F, G cu H.
    • Se acordă 1 punct pentru victorie, 0 puncte pentru înfrângere. În caz de egalitate se consideră în ordine: procentajul de seturi câştigate, procentajul de game-uri câştigate, numărul de seturi jucate, numărul de game-uri câştigate
    • Participanţii decid înainte de fiecare meci dacă joacă 2/3 sau 3/5. Avantajul de a juca 3/5 este că în cazul unei egalităţi de puncte ai mai multe seturi/ gameuri jucate/ câştigate.
    • Înainte de meci ar fi frumos ca participanţii să comunice unde şi când vor juca, în cazul în care alţi participanţi vor să vină ca spectatori pentru a studia adversarul 🙂
    • După fiecare meci ambii participanţi comunică prin email la adrian@adrianalexandrescu.ro rezultatul meciului (scorul la seturi şi scorul din fiecare set). Rezultatele se publică în timp aproape real pe această pagină 🙂
    • Pentru fiecare meci vor fi la dispoziţie maxim 5 zile (astfel încât să se joace minim un meci pe săptămână). Pentru fiecare meci va fi alocată o perioadă fixă de desfăşurare (e.g. între 10 şi 15 august). Meciurile din faza grupelor nu au perioadă individuală fixă, dar faza grupelor se va încheia maxim pe 7 septembrie (inclusiv). Recomandarea e ca perioada să se împartă în 4 segmente egale pentru a nu se aglomera toate meciurile către sfârşit
    • Masa verde: dacă meciul dintre doi participanţi nu se desfăşoară din indisponibilitatea exclusivă a unuia dintre participanţi, acesta pierde cu meciul în 2 seturi, cu 6-0, 6-0. În afară de fair-play-ul şi înţelegerea de comun acord a participanţilor, nu există o altă metodă de a stabili cine pierde la masa verde. De asemenea, nu avem o metodă de stabilire a câştigătorului unui meci dacă participanţii declară fiecare altceva. 🙂
    • Dacă un participant se retrage înainte de începerea meciurilor este înlocuit de prima rezervă, al doilea retras de a doua rezervă samd
    • Dacă un participant se retrage în timpul fazei grupelor prima rezervă disponibilă îi ia locul şi îi preia tot palmaresul 🙂
    • Dacă un participant se retrage după faza grupelor, adversarul său e declarat automat câştigător şi trece mai departe
    • Disputele legate de data, ora şi locul disputarii meciurilor între participanţi se rezolvă pe cale amiabilă. Dacă nu se poate, cred că soluţia e postarea unui comentariu pe această pagină cu 2 soluţii posibile şi prin plebiscit, restul participanţilor decid ce se va întâmpla

    Cei 40 de participanţi sunt:

    • Adrian Alexandrescu, 27 ani, One-to-One Communications Director, OgilvyOne
    • Adrian Apostol, 26 ani, Project Manager, Media Pro Interactiv
    • Marian Şeitan, 34 ani, Managing Director, Hit Mail
    • Şerban Jinga, 21 ani, Internet Marketing Specialist, Hit Mail
    • Adrian Vasile, Rompetrol
    • Cristofor Iosub, 34 ani, OgilvyOne, Managing Director
    • Eduard Crăciun, 20 ani, Mediafax, Programator
    • Valeriu Ciorgan, 25 ani, Gameloft, Programator
    • Marius Opriş, 29 ani, Ascendis
    • Claudiu Gologan, 29 ani, Ascendis
    • Gabriela Urse, 27 ani, Mediaedge:cia
    • Mihai Petroff, 34 ani, Managing Director, Mailers
    • Radu Ionescu, 29 ani, Managing Director, Kinecto
    • Mihail Muşat, 27 ani, R&D Manager, Hostway
    • Daniel Ţigănilă, 28 ani, Managing Partner, Interservis
    • Cătălin Teoharie, 31 ani, Agis
    • Arald Teoharie, 32 ani, Account Manager, Grey Worldwide Romania
    • Mircea Scărlătescu, 27 ani, Managing Director, FYB Romania
    • Catalin Trandafir, 23 ani, Programator, Softpedia
    • Ovidiu Nica, 22 ani, Egnatia Bank
    • Cristina Radulescu, 28 ani, Analist Relatii Clienti, Top Office Products
    • Sorin Doru, 34 ani, General Manager, Media Hub Consultants
    • Alexandru Bordei, 23 ani, Project Manager, Hostway R&D
    • Neaga Cezar, 28 ani, Hostway
    • Gatman Dan, 27 ani, Export Import Gemar
    • Bogdan Barbu, 27 ani, QWERTY Design
    • Laurenţiu Ciuhan, 44 ani, Large Account Manager, Ceemark Romania
    • Gabi Tătuţă, 32 ani, Spitalul de Urgenţă
    • Valentin Marinescu, 33 ani, Director Media, Euromedia
    • Sorin Păun, 28 ani, Ascendis
    • Ionut Tarcea, Ascendis
    • Bogdan Nitu, Webstyler
    • Stefan Stroe, Starcom
    • Lucian Despoiu, 29, Director General, Kondiment
    • Cristina Anutei
    • Tiberiu Lupu, Palette
    • Martin Soeprijadi Diauw, Ambasada Republicii Indonezia
    • Gheorghita Ferent, BCR
    • Grigorescu George Şerban, 39, Managing Director, MovieCo
    • Daniel Ene, 35, Marketing Director, ISM